Yazıcı Kiralama ve Fotokopi Kiralama Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar, Kartal, Maltepe, Beykoz, Bostancı

Bireysel işletmeler, ofisler, kurumlar, mağazalar veya bürolarda günlük maliyetler içerisinde en önemli kalemlerden birisi baskı maliyetleridir. Temel olarak kağıt gibi sarf malzemeleri ve sürekli bir şekilde bakım, onarım ve toner ihtiyacı bulunan cihazlar kullanılır. Bu maliyetleri bütünü ile karşılamak veya kiralık yazıcı gibi bir hizmet almak tercih edilebilir. Özellikle kiralama birçok maliyetten uzaklaşarak, sadece kağıt sarfiyatı gibi bir avantaj elde etmeyi sağlar.

Kiralık yazıcı yöntemi ile birlikte aldığınız hizmet işletmeniz için yazıcı ihtiyacını ister geçici ister çok daha uzun vadeli bir şekilde karşılayabilecektir. Firmamız bu hizmeti karşılarken size istediğiniz farklı marka ve modellerde siyah/beyaz, renkli veya multi fonksiyon yazıcı gibi çeşitleri sunabilir. İstediğiniz adet ile aynı özelliklerde veya farklı özelliklerde yazıcılar sağlanabilir. Cihazlarda kapasite ve teknik anlamda değişen birçok farklı özellik ile kiralama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Kiralık Yazıcı Maliyet Avantajları Nelerdir?

İşletmeniz için sadece bir adet dahi yazıcı satın aldığınızda öncelikle cihazın peşin veya taksitle ödemesini yapmanız gerekir. Cihaz size teslim edilirken bir başlangıç toneri içermek ile birlikte sonrasında her seferinde orijinal, muadil toner veya toner dolumu ile mürekkep yenilemesi gerçekleştirilmelidir. Cihaz kullanıldıkça yıpranma ve arıza gösterebileceği için her seferinde yeniden servis ücretleri ödenir. Cihaz içerisinde belirli dönemlerde parça değişimleri ve güncellemeler yapılmalıdır.

Satın alım yerine kiralık yazıcı hizmeti tercih edildiğinde ise maliyet konusunda çok önemli avantajlar elde edilir. Siyah/beyaz, renkli, lazer veya multi fonksiyon yazıcılar gibi tüm çeşitlerde önemli avantajlar bütçenizi korumanızı sağlar. Öncelikle belki de uzun bir süre kullanmayacağınız ya da çok fazla ihtiyaç duymayacağınız bir yazıcıya sermayeniz içerisinden bir bölüm ayırmanız gerekmeyecek. Yazıcının kurulumu, bakımı, onarımı ve yedek parça maliyetleri tarafınızdan karşılanmayacaktır.

Kiralık yazıcı hizmetlerinde en önemli maliyet avantajı, toner yani mürekkep sarfiyatında sizin bir maliyet ile karşılaşmamanızdır. Çünkü verdiğimiz yazıcı kiralama hizmetlerinde kiralama süresi boyunca ihtiyaç duyacağınız kadar toner, stoklu bir şekilde tarafımızdan karşılanır. Yazıcıda toner değişimi veya onarım gibi noktalarda da maliyetler firmamız tarafından karşılanır. Bu durumda yazıcıyı kullanırken sadece kağıt sarfiyatını sizin gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Günümüzde gelişen teknoloji yazıcı ürünlerinde de çok daha yeni ve üstün modellerin çıkmasını sağlamaktadır. Bu durumda kiralık yazıcı hizmeti aldığınızda belirli dönemlerde cihaz değişimi talep edebilirsiniz. Farklı özellikler ile daha primitif veya kapsamlı cihazlar isteyebilirsiniz. İşletmenizde daha verimli ve rekabete katkı sağlayacak bir kullanım için bu avantaj ile birlikte aynı zamanda işletme giderlerinde de vergi fırsatından yararlanabilirsiniz. Çünkü kiralık yazıcı karşılığında size kesilen hizmet faturası bir işletme gideri olarak gösterilebilir ve fırsat elde edilebilir.

Kiralık Yazıcı Hizmeti Ne Kadar Süre İle Alınabilir?

Bilindiği üzere kiralama işlemleri belirli bir süre içerisinde gerçekleştirilir. Genellikle kiralamalar çoğu zaman ay veya yıl üzerinden sağlanarak dönemsel ödemeler yapılır. Aynı şekilde kiralık yazıcı hizmeti almak istediğinizde de kiralama genellikle aylık veya yıllık olarak gerçekleştirilebilir. Ancak firmamız sizlere daha avantajlı ve çözüm odaklı bir hizmet vermek için haftalık veya günlük olarak dahi kiralama sağlayabilmektedir. Örneğin, katılacağınız bir fuar etkinliği için sadece 6 gün gibi bir sürede kiralık yazıcı ile önemli bir noktada çözüm elde edebilirsiniz.

Kiralık Yazıcı Fiyatları Ne Kadardır?

Yazıcı kiralama hizmetlerinde fiyatlandırma birçok farklı kritere göre gerçekleştirilir. Öncelikle ihtiyaçlarınıza bağlı olarak seçilen yazıcı markası, yazıcının özellikleri, yazıcı adedi ve boyutlar kiralama fiyatları üzerinde etki eder. Sonrasında kiralama süresi ve tercih edilen kiralama yöntemi kiralık yazıcı fiyatları konusunda en önemli kriterlerdir. Çünkü kiralama yaparken farklı yöntemler ile sizin için en uygun bütçe planlaması sağlanabilir.

Kiralama fiyatları için genellikle kullanılan en standart yöntem hem kısa hem uzun süreli kiralamada sayfa başı ödeme yapılmasıdır. Örneğin, 1 ay için gerçekleştireceğiniz kiralamada 4000 sayfa gibi bir kota ile kiralama yapabilirsiniz. Sayfa başı ödemede sabit bir aylık ödeme ve KDV yanında kotayı aşmanız durumunda da ek sayfa ödemeleri tarafınıza fatura edilir. Bu sistemde kotasız tercih de yapabileceğiniz gibi sabit kiralama veya sadece servis anlaşması gibi yöntemler ile değişen kiralık yazıcı fiyatları ile hizmet alınabilir.