Yazıcı Kiralama ve Fotokopi Kiralama Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar, Kartal, Maltepe, Beykoz, Bostancı

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte iş dünyası dijital ortama taşınmış olsa da halen yazılı belgeler bir kanıt niteliği oluşturur. Evraklar, dosyalar, metinler, sözleşmeler gibi birçok belge basılı olarak işletmelerde yer almalıdır. Bu mecburiyete istinaden de ofislerde ve işletmelerde yazıcı mutlak bir ihtiyaçtır. Bu noktada satın alma akla gelen ilk çözüm olsa da alternatif anlamında da kiralık yazıcı hizmeti nedir sorusunun cevaplanması gerekebilir.

Kiralık yazıcı hizmeti olarak ifade edilen hizmet yazıcı cihazlarının ihtiyaç duyan ofis ve işletmelere süreli veya süresiz şekilde kiralanmasıdır. Yani cihazın mülkiyeti kiralama gerçekleştiren firmaya ait olmak üzere tüm kullanım hakları kiralama hizmeti alan şahıs veya kurumda yer alır. Bu hizmetteki temel mantık; cihazın mülkiyetini alarak tüm masraflarını ve maliyetlerini üstlenmek yerine kiralık bir cihaz ile sadece kullanım ihtiyacını karşılamaktır.

kiralık yazıcı hizmeti
kiralık yazıcı hizmeti

Kiralık Yazıcı Hizmeti Kimlere Verilir?

Günümüzde popülerlik kazanmış olan kiralık yazıcı hizmeti bireysel veya kurumsal yapılı tüm ofisler, bürolar, şirketler ve işletmeler tarafından talep edilebilir. Yani isterseniz

  • Bireysel olarak kullandığınız bir emlak ofisinde
  • Bir hukuk şirketinde
  • Bir süpermarkette
  • Bir eğitim kurumunda kiralama hizmeti almayı tercih edebilirsiniz.

Çünkü firmamız farklı yazıcı markaları, farklı modeller, istenilen sayıda cihazlar ve farklı hizmet planlarıyla her talebe cevap verebilmektedir.

Kiralık Yazıcı Hizmeti Nasıl Verilir?

Öncelikle çalışma alanınızda yazıcı kullanımında ihtiyaç duyduğunuz kapasiteyi belirleyerek bir yazıcı sahibi olma veya kiralama konusunda karar vermeniz gerekir. Özellikle yoğun bir kullanıma sahip olunan işletme ve kurumlarda sahip olunan yazıcının tüm masraflarını üstlenmeniz gerekecektir. Fakat kiralık yazıcı hizmeti size teslim edilen cihaz ile birlikte tüm teknik destek, bakım/onarım desteği ve toner desteğini de içeriğinde bulundurur.

Kiralık yazıcı hizmeti alınmak istenildiğinde istediğiniz sayıda ve özelliklerde siyah/beyaz, renkli ya da multi fonksiyon cihazlar tarafınıza teslim edilir. Cihazlar kullanım alanında kurulumu yapılarak hazır hale getirilirken, sonrasında yeterli miktarda toner stokları da tamamlanarak kiralanır. Bu durumda yazıcının kullanımı için sadece ana sarf malzemesi olan kağıt tarafınızdan temin edilerek kullanıma başlanabilir.

Yazıcıların kurulumu, kullanımı veya karşılaşılan problemlerde firmamız profesyonel ekipleri her zaman size destek vermeye hazırdır. Aynı gün içerisinde en hızlı şekilde karşılaştığınız sorunların giderilmesi, gereken durumda cihaz değişimi veya yedek cihaz sağlanması gibi destekler verilebilir. İşletme içerisinde tüm cihazların yazıcı ile bağlantısının sağlanması, hatta doküman yönetimi ve baskı yönetimi yazılımları gibi imkanlar ile sizlere kolaylık sağlanması da tercih edilebilir.

Kiralık Yazıcı Hizmeti Ne Kadar Sürer?

Yazıcı kiralama noktasında öncelikle ihtiyacınız bulunan süreyi belirlemeniz ve buna göre firmamızdan teklif almanız gerekir. Örneğin, bir okul için yılın 10 ay gibi bir süresinde çok daha tempolu bir şekilde yazıcı ve fotokopi makinesi gibi cihazlara ihtiyaç duyulabilir. Ancak bazı kurumlarda ise özellikle belirli dönemlerde sezonluk veya toplu iş alımlarında yazıcı çözümleri gerekebilir. 

Yazıcıların kullanım temposuna, ihtiyaçların ne kadar süreceğine ve bütçenize bağlı olarak kiralık yazıcı hizmeti değişen sürelerde alınabilir. Sürenin net olarak belirlenmesi mutlak bir şekilde sizin talebinize bağlıdır. Bazen konferanslar veya özel toplantılar gibi etkinlikler için 1 veya 2 günlük kiralama hizmeti talep edilebilir. Bazen her yıl sözleşme yenilemesi yapılmak ile birlikte 10 yıl gibi bir süreye yayılacak kiralık yazıcı hizmeti talebinde dahi bulunulabilir.

Kiralık Yazıcı Hizmeti Fiyatları

Bu temel destek hizmetinde fiyatlandırma en önemli ayrıntılardan birisidir. Çünkü gerçekten kiralama bir yazıcıyı satın almanız ve bakım/onarım, toner gibi tüm masraflarına katlanmanıza karşılık çok daha ekonomik olmalıdır. Kiraladığınız cihazlarda özellikle çok yoğun kullanım gerçekleştiren işletmeler çok büyük bir karlılık elde edebilir.

Kiralık yazıcı hizmeti fiyatları belirlenirken de öncelikle ne kadar sürelik bir kiralama istediğiniz göz önünde bulundurulur. Buna bağlı özellikle uzun süreli kiralamalarda aylık sayfa başı kota uygulaması veya kotasız paket tercih edilebilir. Kullanım kapasitenize bağlı tamamen sizin için özel bir projelendirme yapılması da mümkündür. Fiyatlandırmada seçtiğiniz cihaz, cihaz sayısı ve hizmet ayrıntılarına göre net rakamlar için de firmamız ile görüşerek en ekonomik tekliflere ulaşabilirsiniz.